A második módszer melegítés nélkül
Az olajat egyszerűen egy üvegbe töltjük és hozzáadjuk a fűszernövényeket. Ez esetben is nagyon fontos, hogy az olaj teljesen ellepje a növényeket. Ehhez a művelethez remek választás a
VITAMINO olajtartó, amely
ázatószitával is rendelkezik. Az eljárás ugyanaz –
a szűrőt töltsük meg a fűszernövényekkel, és öntsük le hideg olajjal. A szűrő a fűszernövényeket a folyadék alatt tartja, és amikor úgy gondolod, hogy az olaj már jó lesz, kényelmesen ki is veheted az üvegből.
Melyik fűszernövényekből érdemes fűszerolajat készíteni?
Bazsalikom – A legnépszerűbb paradicsommal kombinálva, ráadásul segíti az emésztést. Ha jobban szeretnél tanulni vagy hatékonyabban dolgozni, fogyassz rozmarinolajos salátákat! Rozmaring – a rozmaring élénkítő hatású növény, amely enyhíti a kimerítő szellemi munka okozta fejfájást. Kakukkfű – támogatja a vérkeringést és az emésztést. Az utolsó fűszer, amit a figyelmedbe ajánlunk, a borsikafű, más néven csombor. A borsikafűvel elsősorban balkáni receptekben és a tradicionális csubrica fűszerkeverékben találkozhatunk. Étvágyat javít, csökkenti a vérnyomást és erősíti a szívet. Javítja az étvágyat, csökkenti a vérnyomást és erősíti a szívet.
Hogyan használjuk a fűszerolajokat a konyhában?
A saláták és a különféle ízesített olajok tökéletes párost alkotnak, de az utóbbiak ennél sokkal több lehetőséget rejtenek magukban. Kenhetjük a baguette-re vaj helyett – isteni finom! A pirított fehér kenyér olajjal és paradicsommal igen népszerű reggeli Spanyolországban. Egy másik felhasználási lehetőség a fűszerolaj felhasználására a sütés, vagyis a hirtelen kisütött hús vagy hal. Legyünk azonban óvatosak, a hidegen sajtolt olajok nem minden esetben alkalmasak sütésre. Igazán laktató és ízletes fogás a grillezett camembert fokhagymával és kakukkfűolajjal. A rozmaringolaj kiválóan passzol a pirított gombákhoz is.